WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO FIAT AUTO POLAND W TYCHACH

W dniu 2.12.2014r. uczniowie Technikum klas o kierunkach: mechatronik – II Ta i III Ta oraz mechanik – II Tb z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im.T.Sendzimira w Krakowie odbyli wraz z opiekunami, nauczycielami przedmiotów zawodowych: p. M,Matuszczak, W.Tylek oraz J. Bożka, wycieczkę zawodoznawczą do Zakładu Fiat Auto Poland wTychach.

 

Zwiedzający dowiedzieli się, że zakład zajmuje 2,4 mln m² powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 35 sekund zjeżdża jeden samochód.

W czasie naszej wizyty uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces produkcji modeli Fiat 500, 500 Abarth oraz Lancia Ypsilon na wydziałach spawalniczym, lakierniczym i montażu.