KLASA SPORTOWO-REKREACYJNA

Liceum ogólnokształcące o profilu klasy sportowo – rekreacyjnej w roku 2016/17 w ramach zajęć realizować będzie przedmioty poszerzające wiedzę z zakresu biologii i przyrody naszego kraju  oraz  umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych.

 

Uczniowie będą mogli brać udział w różnorodnych formach aktywności fizycznej takich jak na przykład wspinaczka, kajakarstwo, narciarstwo i snowboard, łyżwiarstwo, turystyka górska i rowerowa, sporty walki oraz zespołowe gry sportowe.

Ponadto w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych przedmiotami rozszerzonymi będą: wychowanie fizyczne, język angielski i do wyboru biologia lub geografia.

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

  1. miał podstawy kontynuowania edukacji na  wyższych  uczelniach
  2. posiadał wiedze teoretyczna i praktyczną w zakresie różnych dyscyplin sportowych
  3. ukierunkowany na prowadzenie aktywnego i zdrowego stylu życia