WYMIANA UCZNIÓW

  • Opublikowano: środa, 20, maj 2015 10:47
  • Super User
  • Odsłony: 2399

Od 28 września do 6 października po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole uczestników polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej. Tematem tegorocznej wizyty naszych gości z partnerskiej szkoły w Norymberdze były poszukiwania śladów znanych Niemców w historii Krakowa.

 

Grupa dziesięciu niemieckich uczniów oraz dziesięciu uczniów naszej szkoły przez tydzień wspólnie poznawała i odkrywała historię, znane postaci oraz wiele innych tajemnic związanych z Krakowem i okolicami. Młodzież zwiedziła Kraków Traktem Królewskim, odwiedziła Muzeum Auschwitz-Birkenau i wystawę „Klisze Pamięci” w Harmężach. Ponadto uczestnicy wymiany byli też w Kopalni Soli w Wieliczce, w Fabryce Schindlera i na krakowskim Kazimierzu; wzięli także udział w grze miejskiej, w trakcie której poszukiwali śladów znanych Niemców w historii Krakowa i jego okolicach. Niemieccy uczniowie wraz z opiekunami spotkali się również z Dyrekcją naszej szkoły, prezentując wyniki gry miejskiej oraz dzieląc się opiniami i wrażeniami ze swojego pobytu. Wymiana młodzieży jest prowadzona w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 Wszystkim uczniom i nauczycielem serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17