WYMIANA Z UCZNIAMI Z NORYMBERGII

  • Opublikowano: czwartek, 21, maj 2015 12:02
  • Super User
  • Odsłony: 3194

Od 26 września do 4 października gościliśmy w naszej szkole grupę niemieckich uczniów i nauczycieli z Berufliche Oberschule w Norymberdze. Odbyło się to w ramach wieloletniej wymiany młodzieżowej pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

 

Intensywny program wymiany pozwolił naszym gościom na poznanie najważniejszych miejsc w Krakowie oraz doświadczenia słynnej polskiej gościnności zarówno w domach swoich gospodarzy, którymi byli uczniowie naszej szkoły, jak i w samej szkole – podczas spotkania, którego tematem przewodnim były polskie smaki.

Młodzież zwiedziła nie tylko Kraków, ale również Kopalnię Soli w Wieliczce, zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczestnicy wymiany zostali także przyjęci w Ratuszu przez pana Tadeusza Matusza, II Zastępcę Prezydenta Krakowa ds. Edukacji.

Podczas tego niedługiego pobytu polska i niemiecka młodzież miała wiele okazji do lepszego poznania się, przełamania stereotypów i podszkolenia umiejętności językowych.

Z przyjemnością będziemy wspominać ten wspólnie spędzony czas i nie możemy doczekać się kolejnej wymiany, tym razem w naszej partnerskiej szkole w Norymberdze.

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17