WYMIANA Z UCZNIAMI Z NORYMBERGII

Od 26 września do 4 października gościliśmy w naszej szkole grupę niemieckich uczniów i nauczycieli z Berufliche Oberschule w Norymberdze. Odbyło się to w ramach wieloletniej wymiany młodzieżowej pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

 

Intensywny program wymiany pozwolił naszym gościom na poznanie najważniejszych miejsc w Krakowie oraz doświadczenia słynnej polskiej gościnności zarówno w domach swoich gospodarzy, którymi byli uczniowie naszej szkoły, jak i w samej szkole – podczas spotkania, którego tematem przewodnim były polskie smaki.

Młodzież zwiedziła nie tylko Kraków, ale również Kopalnię Soli w Wieliczce, zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczestnicy wymiany zostali także przyjęci w Ratuszu przez pana Tadeusza Matusza, II Zastępcę Prezydenta Krakowa ds. Edukacji.

Podczas tego niedługiego pobytu polska i niemiecka młodzież miała wiele okazji do lepszego poznania się, przełamania stereotypów i podszkolenia umiejętności językowych.

Z przyjemnością będziemy wspominać ten wspólnie spędzony czas i nie możemy doczekać się kolejnej wymiany, tym razem w naszej partnerskiej szkole w Norymberdze.