WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO FABRYKI MANA

23 lutego uczniowie naszego technikum z klay II Ta – mechatronicy mieli możliwość odwiedzić Zakład w Niepołomicach koło Krakowa. Zakład ten jest jednym z najmłodszych ośrodków produkcyjnych Grupy MAN Truck & Bus AG. Został otwarty w październiku 2007 po niespełna dwuletnim okresie budowy.

Nasi uczniowie mogli zapoznać się z zakresem produkcji, który obejmuje pojazdy ciężarowe z serii TGS i TGX o dmc powyżej 16 ton. Są one montowane w różnych konfiguracjach jako pojazdy 2, 3 i 4 osiowe, np. ciągniki siodłowe, pojazdy pod zabudowę oraz pojazdy z napędem na wszystkie koła.

Po spotkaniu informacyjnym z przedstawicielem Fabryki Man, uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami przedmiotów zawodowych: p. Martą Matuszczak oraz p. Wiesławą Tylek zwiedzili zakład. W trakcie wycieczki zawodoznawczej uczniowie zapoznali się z procesem montażowym ciężarówek. Dowiedzieli się, że główne podzespoły, takie jak osie, silniki lub kabiny kierowcy są dostarczane przez inne zakłady MAN bądź przez zewnętrznych dostawców,natomiast końcowy montaż dla odbiorców jest wykonywany na terenie zakładu. Wymaga to bardzo precyzyjnych działań logistycznych.

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17