III KRAKOWSKIE ZADUSZKI ZA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH- NIEZŁOMNYCH

W niedzielę 20.11.2016 roku odbyły się uroczyste Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. Pierwsza część odbyła w Bazylice Mariackiej - uroczysta Msza Święta wypominkowa z udziałem chóru, żołnierzy, kombatantów, grup rekonstrukcyjnych i kadetów ZSZ HTS. Homilię wygłosił ks. dr Jarosław Wąsowicz.  Następnie w Kinie Kijów zobaczyliśmy pokaz filmu dokumentalnego Dariusza Walusiaka „Mój przyjaciel Laluś”.

W obydwu częściach uroczystości uczestniczyło 38 kadetów klas wojskowych ZSZ HTS, w tym poczet z proporcem szkoły. Dla wszystkich była to lekcja patriotyzmu.

Poniżej prezentujemy fotografie z uroczystości. Dwie z fotografii są autorstwa Pana Bogdana Gancarza i pochodzą ze strony Gosc.pl krakowski.
http://krakow.gosc.pl/doc/3562506.Patriotyzm-z-twarzami-niezlomnych

G.W.

Odpowiedzialni za wyjście: mgr Iwona Porczak-Glanowska, mgr Wiktoria Mizia, mgr Grzegorz Wyderka