OBCHODY 75. ROCZNICY PRZEMIANOWANIA ZWZ W ARMIĘ KRAJOWĄ

14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przemianowany w Armię Krajową. W związku z 75. rocznicą tego wydarzenia odbyły się w Krakowie uroczyste obchody, w których uczestniczyli uczniowie klas wojskowych z naszej szkoły.

We wtorek 14 lutego odbyła się Msza św. w kościele garnizonowym św. Agnieszki, uroczystość oficjalna w miejscu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pomnika Armii Krajowej oraz spotkanie okolicznościowe w Muzeum AK.

Uroczystość w miejscu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Pomnika Armii Krajowej na Bulwarze Czerwieńskim prowadził dr Piotr Kurek - członek Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odbyła się ona z udziałem asysty Wojska Polskiego, obecni byli Kombatanci, harcerze oraz przedstawiciele szkół. Uczniowie klas I i II LO ZS HTS nieśli sztandar Światowego Związku AK oraz szkolny proporzec. Złożyli również pamiątkowy znicz obok miejsca wmurowania kamienia węgielnego.

Na uroczystość zapraszali:

prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego

dr Marek Lasota, Dyrektor Muzeum AK w Krakowie

mjr adw. Ryszard Brodowski, Prezes Zarządu Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy AK

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17