KADECI KLAS WOJSKOWYCH NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH 2017

  • Opublikowano: wtorek, 11, kwiecień 2017 18:43
  • MM
  • Odsłony: 3405

Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych odbył się od 5. do 7. kwietnia w Lgocie (gmina Trzebinia). W ciągu trzech dni i dwóch nocy kadeci w zespołach 2-osobowych rozegrali 10 konkurencji

1. Test wiedzy przygotowany przez zespół ekspertów, zawierający 40 pytań z zakresu wiedzy o wojsku, policji, straży pożarnej, pomocy przedmedycznej, polityki oraz wiedzy z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej (geografia, historia, WOS).

2. Pierwsza pomoc przedmedyczna - celem konkurencji było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej; oceniane były praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka; zadania startujących zespołów polegały na: ocenie zdarzenia, wykonaniu czynności zabezpieczających, ocenie funkcji życiowych, przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, właściwym postępowaniu po ewentualnym przywróceniu funkcji życiowych.

3. Leśny tor przeszkód – pokonanie przeszkód wzorowanych na wojskowym Ośrodku Sprawności Fizycznej w lesie; kadeci rozpoczynali od pokonania opon (każda noga musiała być w środku opony), następnie czołgali się na piasku, dalej wybiegali na wzniesienie i pokonywali linę zawieszoną na drzewach, kończąc konkurencję pokonaniem górą belki na wysokości 2 metrów.

4. Marszobieg na orientację – zawody popołudniowe, mapa, busola, dystans 19 km. Konkurencja trwała 4,5 godziny, skończyła się po zmroku.

5. O jeden most za daleko – konkurencja rozgrywana w nocy. Polegała na pokonaniu toru przeszkód w rzece m. in.: czołganie w karbowanej rurze w wodzie o temperaturze 3 stopni, następnie przejście pod mostem, pokonanie w biegu poziomych belek (trzeba było przeskoczyć), przejście w wodzie pod mostem około 15m (głębokość wody prawie po szyję), pokonanie łuku (20 metrów) w wodzie na głębokości ok. 1,2 m, wejście w tunel długości około 15 metrów, a na końcu pokonaniu 200 metrów pod górę w kierunku lasu.

6. Tylko dla orłów – zejście po skałkach na linie, z wysokości 30 – 35 metrów, odpięcie plecaka zawieszonego na wysokości 25 metrów, zabranie go na plecy i zejście z nim około 10 metrów niżej i zawieszenie na uprzęży, a na końcu opuszczenie się na ziemię. 

7. Przełęcz ocalonych –  tzw. murzyński most, przejście po linach poziomych zawieszonych na wysokościach około 30 - 35 metrów, trawersowanie.

8. Rozwinięcie gaśnicze - polegało na rozwinięciu węża tłocznego W-75, następnie podłączeniu do reduktora i dalej do węża tłocznego W-52, podpięciu prądownicy oraz podaniu sygnału gotowości. Dalej należało pokonać około 200 m i zabrać (każdy zawodnik osobno) 2 opony. Następnie zawodnik musiał przebiec z nimi 20 metrów oraz powrócić, a na końcu dobiec do jeziora około 300 metrów, gdzie były pontony. Należało nimi przepłynąć 100 metrów, wyjść z wody zabierając ponton i wiosło na plecy oraz dobiec 100 metrów do mety. Konkurencja była rozgrywana nocą.

9. Wzgórze 1308 – rozgrywane trzeciego dnia od 6 rano, w formie „biegu rzeźnika”. Ostatni z każdej rundy plus jego kolega z drużyny odpadali z rywalizacji.

10. Strzelanie  (Glock – dystans 25 metrów, AKMS – dystans 75 metrów). Wygrali nasi zawodnicy - Damian i Michał.

Konkurencje odbywały się niemal bez przerwy, w każdych warunkach atmosferycznych.

ZSZ HTS w Krakowie reprezentowały dwa dwuosobowe zespoły zakwalifikowane po listopadowych eliminacjach: Damian i Michał oraz Bernard i Krystian. Wyniki: Damian i Michał zajęli 9. miejsce, a Bernard i Krystian 25. na 60 startujących zespołów. GRATULUJEMY!

Kadetów do zawodów przygotowywał oraz opiekę w czasie turnieju sprawował Pan Profesor Mirosław Myca.

 

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17