WSPÓŁZAWODNICTWO KLAS MUNDUROWYCH 2017

  • Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2017 08:17
  • MM
  • Odsłony: 3406

Zawody Współzawodnictwa Klas Mundurowych o Puchar Dowódcy 5. Batalionu Dowodzenia w Rząsce odbyły się 5. kwietnia w Jaworznie oraz 12. kwietnia w Rząsce. Kadeci klas mundurowych z ośmiu szkół rywalizowali w trzech konkurencjach:

1. Turnieju siatkówki zespołów mieszanych – 4 dziewczęta oraz 2 chłopców; mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Wynik naszego zespołu – 6 miejsce.

2. Turnieju strzeleckim – 2. dziewczyny oraz 2. chłopców strzelali z kbks (przyrządy celownicze zamknięte z wykorzystaniem podpórki, bez pasów i rękawiczek) na dystansie 50 metrów; 5 strzałów próbnych i 20 strzałów ocenianych. Wynik – chłopcy (Krzysztof oraz Michał) – 3. miejsce (medale, dyplomy, nagrody, GRATULACJE!), dziewczęta (Julia i Andżelika) – 4. miejsce. GRATULACJE!

3. Wieloboju obronnym - pięcioboju rozgrywanego przez zespół złożony z dwóch dziewcząt (Julia i Kasia) oraz dwóch chłopców (Damian i Jakub) podczas marszobiegu na dystansie 4000 metrów - złożonego z 5 punktów kontrolnych:

a) terenoznawstwa – wyznaczenie w terenie kierunku marszobiegu na podstawie podanego azymutu magnetycznego oraz mapy,

b) taktyki – pokonanie terenu na polu walki, czołganie się na dystansie 30 metrów z wykorzystaniem nierówności terenu,

c) rzutu granatem zaczepnym RG-42 do prostokąta o wymiarach 1x2 m na odległość 20 metrów; każdy zawodnik oddał 3 rzuty,

d) pierwszej pomocy – złożona z dwóch zadań:

- ułożenie rannego w pozycji bezpiecznej, po wcześniejszej kontroli czynności życiowych,

- ewakuacji rannego – zaopatrzenie rannego, ułożenie na noszach i transport na odległość 30 metrów,

e)  łączności polowej – rozwijanie telefonicznej kablowej linii polowej (100 metrów) na czas, a następnie nawiązanie łączności zgodnie z przepisami korespondencji radiowej i zwinięcie linii z powrotem do punktu wyjściowego.

Wyniki poszczególnych punktów kontrolnych były bardzo zróżnicowane – od bardzo dobrych (łączność, pierwsza pomoc) po fatalne (rzut granatem, wyznaczenie trasy). Końcowy wynik – niestety ostatnie miejsce (z powodu pomylenia trasy).

Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej,  nasza drużyna zajęła 7. miejsce. Zobaczmy jak to wyglądało*… 

* wykorzystano zdjęcie (mł. chor. Józef Wójcik, st. szer. Marcin Pałka) ze strony 5bdow - http://5bdow.wp.mil.pl/pl/2_228.html 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

 

 

 


                 




O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17