DZIAŁANIA NOCNE NA OBOZIE WOJSKOWYM

Kadeci trzech klas wojskowych ZSZ HTS – Liceum Ogólnokształcącego oraz technicy logistycy – ćwiczyli i prowadzili działania nocne  na tygodniowym obozie wojskowym w Poniku pod Częstochową.

W programie działań po zmroku znalazły się wybrane elementy taktyki zielonej i taktyki czerwonej oraz terenoznawstwa, maskowania, zasad korespondencji radiowej, zasad dowodzenia pododdziałami.

W trakcie działań każdy z kadetów dysponował latarką czołówką. W nocy ćwiczono warianty szyków i manewrów poznanych w ciągu poprzednich pięciu dni – np. szachownicę, rząd, sierżanta, rolkę w tył, eLkę, bramkę, linię, obronę okrężną, itp. Prowadzono ataki, obronę, wycofanie, patrole, obserwacje, przemarsze.  Kadeci poruszali się po terenach leśnych, drogach, polanach.  Ćwiczono także reakcje na kontakt ogniowy, zerwanie kontaktu, działania pododdziału ze wsparciem sekcji specjalnej (strzelców wyborowych). Elementem ćwiczeń była ewakuacja rannych kolegów ze strefy niebezpiecznej (śmierci).

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17