UDZIAŁ UCZNIÓW W ZADUSZKACH ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

26 listopada 2017 roku odbyły się IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, których współorganizatorem był Instytut Pamięci Narodowej. Patronat honorowy nad uroczystością objęli Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek. Uczniowie z klas wojskowych naszej szkoły po raz kolejny wzięli w nich udział.

Uroczystość rozpoczęła się Przemarszem Wyklętych, w którym uczestniczyli reprezentanci władz Krakowa, reprezentacja Wojska Polskiego, grupy rekonstrukcyjne oraz mieszkańcy Krakowa. Instytut Pamięci Narodowej reprezentował dr Jarosław Szarek, Prezes IPN oraz dr hab. Filip Musiał, Dyrektor Oddziału IPN w Krakowie.  

Po przemarszu uczniowie wzięli również udział w Mszy Świętej w Bazylice Mariackiej, koncelebrowanej przez Metropolitę Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Nasi uczniowie jak co roku tworzyli szpaler przed ołtarzem dla wchodzących chorągwi i proporców.