KONKURS KOLĘD - TRADYCJA W HTS

  • Opublikowano: poniedziałek, 01, styczeń 2018 15:57
  • MM
  • Odsłony: 3392

„Przygrywajcie Jezuskowi po wszyściutkie czasy…”, brzmią słowa pastorałki. Łokarynki, fujarecki i tak też było na tegorocznym, urastającym już do rangi szkolnej tradycji Konkursie Kolęd. Uczniowie poszczególnych klas w prezentowanych kolędach i pastorałkach  wyśpiewali wszystko to, co najpiękniejsze w Świętach Bożego Narodzenia, a więc ciepło, życzliwość, miłość i dobro. Góralskie serdaki, ciupagi, kożuszki i chusty budowały nastrój tkliwości oraz podkreślały moc i siłę chrześcijańskich korzeni.

Repertuar konkursowych kolęd był różnorodny, od pełnej zadumy kolędy "Gdy się Chrystus rodzi…” do dynamicznej, pełnej radości pastorałki "Gore gwiazda Jezusowi".

Oto zwycięskie  klasy :

I miejsce  - klasa I Tc

II miejsce -  klasa IV Ta

III miejsce  -klasa II Ta

Wspólne kolędowanie sprawiło, iż wszyscy poczuli świąteczną radość, potwierdzając tym samym potoczne stwierdzenie, że: „nie ważne jest, jak komu wychodzi śpiewanie kolęd, istotne jest, by poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia”. 

Konkurs  przygotowali uczniowie z Samorządu Szkolnego, a nad całością czuwała pani  Iwona Słapek.

Tekst: Ewa Dybaś

UCZNIOWIE Z KLASY I Tc - I MIEJSCE

UCZNIOWIE Z KLASY II Ta - III MIEJSCE

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17