WARSZTATY MUZEALNE W RAMACH PROJEKTU "ZMIERZ SIĘ Z KULTURĄ"

  • Opublikowano: poniedziałek, 15, styczeń 2018 20:29
  • MM
  • Odsłony: 2168

Czy dzieło sztuki można czytać? Czym jest forma obrazu, a czym treść? Jak odnaleźć odpowiednie konteksty? 

Z tymi i innymi ważnymi pytaniami zmierzyli się uczniowie technikum z klasy II Tb, którzy pod koniec grudnia kolejny raz uczestniczyli w projekcie „Zmierz się z kulturą”. Projekt realizowany jest we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie. Warsztaty odbyły się w Sukiennicach, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, i koncentrowały się na analizie dzieła sztuki. Uczniowie zrozumieli, że analiza formalna obrazu nie ogranicza się tylko do jego opisu, ale wymaga odczytania m.in. symboliki, odszukania kontekstów, odkrycia „ głębi” tekstu kultury. W obrazie wszystko może mieć znaczenie, dlatego warto być jego uważnym obserwatorem.

Był czas na wysłuchanie wykładu, pracę w grupach, indywidualną kontemplację dzieł oraz chwilę rozrywki, zwłaszcza w trakcie analizy „ Szału” Podkowińskiego. 

Był to rzeczywiście dobrze wykorzystany czas!

Opiekun: Dorota Klimek

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17