MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI W HTS

„Fryzjerstwo to zawód, ale też sztuka…” - to główne założenie Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, który odbył  w naszej szkole 18  kwietnia br.  Do  fryzjerskiej rywalizacji zaproszono   dziesięć dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły  z Krakowa oraz Gdowa i Niepołomic. Temat konkursu dawał duże możliwości – Postać z mojej fantazji…

Wykonawcy wraz ze swoimi modelami szybko  przenieśli się  w świat baśni, fantazji i  magii. Dlatego też przy stanowiskach fryzjerskich pojawiły się: Królowa Śniegu, Dziewczyna Supermana,  Nasturcja, Kobieta Paw, Matka – Ziemia,  ale też Mroczna Postać  i Żona Lucyfera.  Konkursowym zmaganiom towarzyszył spokój, skupienie i profesjonalizm widoczny w  zręcznych ruchach dłoni i wykorzystywaniu fryzjerskich przyborów.

Specyficzny nastrój budowała  dyskretna muzyka sącząca się z głośników. Trwające 2 godziny zmagania bacznie obserwowało jury oceniając pomysł, wykonanie, spójność fryzury ze stylizacją oraz kreatywność i odwagę. W jury zasiadły panie- mistrzynie fryzjerstwa , makijażu i charakteryzacji, które na co dzień zajmują się „fryzjerską sztuką” w krakowskich salonach fryzjerskich. I tak:

I  miejsce zajęła Aleksandra Sala z Zespołu Szkół w Gdowie za stylizację uroczej księżniczki Mulan
II miejsce zajęła Olga Sukhenko z Zespołu Szkół Zawodowych HTS w Krakowie, za stylizację Kobieta – Paw
III miejsce zajął Konrad Kukiełka z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji ul. Ułanów 9, za stylizację Królowa Trefl

Gratulujemy !
Sponsorami nagród była pani Barbara Palenik- Bernady – właścicielka salonu fryzjerskiego w Krakowie, ul. Masarska 9 oraz Firma ORBICO SALON PROFESIONAL i Firma JOICO z Warszawy.
Organizatorki  konkursu to  panie Jadwiga Miłek i Monika Łukomska.
Tekst: Ewa Dybaś