TECHNICY MECHANICY I MECHATRONICY NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ

29 LISTOPADA uczniowie klas: II Ta technik mechanik i III Ta technik mechatronik wraz z opiekunką p. Martą Matuszczak odwiedzili firmę SOPEM Sompy w Niepołomicach. Wycieczka zawodoznawcza była zorganizowana w ramach szkolnego autorskiego projektu „Poznaj firmę – zdobądź zawód”. Firma Sopem to zaplecze produkcyjne, logistyczne i badawczo-rozwojowe Grupy Somfy - światowego lidera na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Dzięki współpracy naszej szkoły z p. Dorotą Wacek-Opałką specjalisty ds HR w firmie SOPEM wycieczka doszła do skutku. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od obejrzenia krótkiego filmu na temat działalności firmy oraz prezentacji na temat procesu produkcji. Następnie młodzież miała możliwość zwiedzić Dział Utrzymania Ruchu, podręczny warsztat mechaniczny wyposażony w podstawowe obrabiarki oraz przyrządy i narzędzia służące do napraw bieżących, jak również mogli zapoznać się z linią produkcyjną oraz magazynem wysokiego składowania.

Tekst i zdjęcia : Marta Matuszczak