MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - KONKURS

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego to ogólnoświatowe święto - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o języku polskim. O jednej godzinie wszyscy uczniowie rozwiązali test złożony z dwudziestu pytań, najeżonych pułapkami gramatycznymi, ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Spośród kilkuset osób, które wzięły udział w konkursie, największą ilość punktów zdobyli:

Vladyslava
Budchana - klasa 1 Ta
Aneta
Chwalik - klasa 3 La
Wojciech
Dycha - klasa 1 Tb


Laureatów pierwszego etapu zapraszamy do wzięcia udziału w dogrywce, która odbędzie się 13 marca w bibliotece szkolnej o godzinie 1110.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Organizatorzy:
Katarzyna Grudzińska, Beata Juchnik