NASI UCZNIOWIE NA MIĘDZYNARODOWYCH WARSZTATACH FIZYKI CZĄSTEK ELEMENTARNYCH

21 MARCA - Pierwszy dzień wiosny, a MY na... MIĘDZYNARODOWYCH WARSZTATACH FIZYKI CZĄSTEK ELEMENTARNYCH w V LO, ul. Studencka 15. Grupa 7 dziewcząt z klasy 1 Ta oraz 1 Tc wraz z p. Martą Ciepielą i p. Mariuszem Miłowskim uczestniczyła w trudnych lecz ciekawym wykładzie o cząstkach elementarnych, czyli podstawowych cząstkach materii.

Po wykładzie była chwila oddechu i intensywna praca przy odgadywaniu (podczas symulacji komputerowych) - Jakie nowe cząstki powstały przy zderzeniu ? Pomoc pracowników IFJ Pan w Krakowie pomogła dobrnąć do końca badań. Po ćwiczeniach odbyła się wideokonferencja. Połączyliśmy się z CERN-em oraz z młodzieżą z Francji i Niemiec. Omawialiśmy wyniki naszych badań.

Po części oficjalnej były pytania nt. pracy w CER-nie, pasji odkrywania tego co było po Wielkim Wybuchu i codziennym życiu w Europejskim Laboratorium Fizyki Cząstek Elementarnych.