NAUCZYCIELE Z HISZPANII PONOWNIE Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

4 czerwca 2019 naszą szkołę odwiedziła już po raz drugi grupa 11 nauczycieli Colegio La Salle z Hiszpanii z Palmy de Mallorca, Barcelony, Saragossy, Jerez, Arcos I Antequera.  Reprezentowali oni różne kierunki kształcenia zawodowego w tym takie, które są nauczane w naszym Zespole Szkół.  Colegio La Salle z Hiszpanii jest organizacją o 300 lat historii działania w ramach nauczania praktycznej nauki całej gamy zawodów posiadającą ponad 50 zespołów szkół w całym kraju.

Odwiedzający naszą szkołę goście, oprócz działalności dydaktycznej prowadzą w swoich szkołach projekty mobilności powiązane z programem Erasmus+. W trakcie pobytu nauczyciele z Hiszpanii mogli zwiedzić naszą placówkę oraz zapoznać się z metodami prowadzenia zajęć w naszych pracowniach: mechatronicznej, elektrycznej, mechanicznej, elektronicznej i hotelarskiej. Była również okazja do wzajemnej prezentacji, przedstawienia działań i nawiązania kontaktów, które będą w przyszłości skutkować wspólnymi projektami europejskimi.

Tekst: Marta Matuszczak