MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

  • Opublikowano: piątek, 20, wrzesień 2019 18:49
  • BJ
  • Odsłony: 317

VII MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE "PO POLSKU O HISTORII"

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, zorganizowanego przez Stowarzyszenia Polonistów i Fundację "Zawsze Warto" pn. VII MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE "PO POLSKU O HISTORII". Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie i Marszałek Województwa Małopolskiego.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny, który w 2019 roku realizowany jest w ramach projektu „Małopolska WIE wiedza, innowacje, edukacja – wsparcie inicjatyw edukacyjnych”.  

W bieżącym roku dyktando napiszą jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw! 

Zgodnie z założeniami organizatorów rywalizacja w tym tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekście do napisania pojawią się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie wszystkich uczniów, nie tylko tych, którzy są pewni swej ortograficznej sprawności - każdy może się sprawdzić! 

Etap szkolny już 1 października 2018 o godz. 13.00,  a 28 października 2019 r. finał wojewódzki. 

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Katarzyny Grudzińskiej (s.306) lub p. Beaty Juchnik (biblioteka).

REGULAMIN KONKURSU: do pobrania tutaj – link.

Zdjęcie: Pixabay License

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17