DRUGA EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

  • Opublikowano: niedziela, 29, wrzesień 2019 20:04
  • MM
  • Odsłony: 702

Druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „HISTORIA BOGDANA WŁOSIKA I KOMISJI ROBOTNICZEJ HUTNIKÓW NSZZ SOLIDARNOŚĆ - na tle dziejów dzielnicy Nowa Huta”.

Już po raz drugi nasza szkoła była gospodarzem i współorganizatorem Międzyszkolnego Konkursu Historycznego, którego inicjatorem jest Komisja Robotnicza Hutników NSZZ Solidarność reprezentowana przez pana Władysława Kieliana – przewodniczącego Zarządu  KRH  NSZZ Solidarność  oraz pana Romana Wątkowskiego – wiceprzewodniczącego Zarządu.

Pierwszy, pisemny etap konkursu odbył się 24 września br., a zaproszenie do wzięcia w nim udziału przyjęło 7 nowohuckich szkół technicznych: Zespół Szkół  Gastronomicznych nr 1, Zespół Szkół Poligraficzno – Medialnych, Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2, Zespół Szkół Budowlanych PBP „Chemobudowa – Kraków S.A.”, Zespół Szkół Mechanicznych nr 3, Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 oraz Zespół Szkół Zawodowych HTS. W pierwszym etapie reprezentanci poszczególnych szkół  indywidualnie zmagali się z 40. pytaniami sondującymi wiedzę historyczną określoną w udostępnionej wcześniej bibliografii. Pytania z grupy zamkniętych  i te z grupy otwartych obejmowały szeroki zakres wiedzy, miały też zróżnicowany stopień trudności, o czym mogli się przekonać uczniowie rozwiązujący test, na który przewidziano 45 minut.

Zdobywcy najwyższej ilości punktów, którzy zakwalifikowali  się do  drugiego etapu konkursu to: Sebastian Gąsiorowski – zdobywca 30 pkt. reprezentujący Zespół Szkół Elektrycznych nr 2, Wojciech Dycha  z Zespołu Szkół Zawodowych HTS, który zdobył także 30 pkt., Jan Kluza z wynikiem 26 pkt. - uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2, Mateusz Wąsik reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych HTS, który uzyskał 24 pkt., Karolina Sęk, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2, zdobywczyni 23 pkt. oraz Dawid Wicenciak z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1, zdobywca także  23 pkt.

Zatem, przed zwycięzcami pierwszego etapu kolejne zmagania i… atrakcyjne nagrody, które dla  finalistów  ufunduje Komisja Robotnicza Hutników NSZZ Solidarność. Etap drugi konkursu, tym razem ustny, odbędzie się w sobotę 12 października br. przed Kościołem Arka Pana, po zakończeniu tradycyjnego Memoriałowego Biegu im. Bogdana Włosika.

Dwuetapowy konkurs zakłada popularyzację wiedzy o „małej ojczyźnie” – Nowej Hucie z okazji  70. rocznicy rozpoczęcia jej budowy.
Merytoryczne opracowanie oraz koordynacja konkursu z ramienia Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira to efekt pracy pani dr Katarzyny Grudzińskiej oraz pana  mgr Grzegorza Wyderki.

Tekst: Ewa Dybaś

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17