BIBLIOTEKA JAGIELLOŃSKA - WYCIECZKA

  • Opublikowano: poniedziałek, 07, październik 2019 20:16
  • BJ
  • Odsłony: 582

ZWIEDZAMY BIBLIOTEKĘ JAGIELLOŃSKĄ

We wrześniu 2019 roku,  uczniowie klasy IV Ta zwiedzali Bibliotekę Jagiellońską, książnicę najstarszego w Polsce uniwersytetu i wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Krakowa. Pracownik biblioteki zabrał nas do świata historii i nauki tego niezwykłego miejsca, opowiadał o dziejach budynku, codziennym jego funkcjonowaniu i zasobach Biblioteki.

Spacerując zawiłymi korytarzami, uczniowie mieli okazję zwiedzić różne oddziały biblioteki, w których znajdują się stare zabytkowe katalogi, dział mikrofilmów i mikrofisz oraz czytelnie. Mogli zobaczyć wielkoformatowe czasopisma z początków XX wieku i poszukać informacji w starym katalogu. 

Z dużym zainteresowaniem obserwowali jeżdżące pod sufitem skomputeryzowane wózki, którymi odbywa się transport książek pomiędzy poszczególnymi działami. Wszyscy mogli poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca i wszechobecny "duch nauki". 

Być może niektórzy z Was wrócą tu wkrótce jako studenci, czego serdecznie życzymy. 

Opracowanie: Beata Juchnik

Zdjęcia: Beata Juchnik i Bartosz Kurdybelski IV Ta

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17