MAŁOPOLSKIE DYKTANDO - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

  • Opublikowano: środa, 09, październik 2019 18:12
  • BJ
  • Odsłony: 636

 

1 października 2019 roku o godzinie 13.00 w naszej szkole odbył się pierwszy etap prestiżowego konkursu międzyszkolnego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację "Zawsze warto". To już siódma edycja tego konkursu, który nosi nazwę "Małopolskie dyktando niepodległościowe - Po polsku o historii". Chętni uczniowie zmierzyli się z trudnym wyzwaniem, jakim było napisanie ze słuchu nieprostego tekstu faktograficznego, którego temat oscylował w tym roku wokół historii najważniejszych polskich bibliotek. Dyktando najeżone było wieloma pułapkami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, związanymi z zawiłą polską składnią i trudną pisownią, głównie nazw własnych. W wydarzeniu wzięło udział 27 uczniów, zarówno młodszych roczników, jak i maturzystów. Do etapu wojewódzkiego mają szansę awansować te osoby, które uzyskały co najmniej 75 punktów ze stu możliwych do uzyskania na wstępie - Komisja za każdy ortograficzny błąd pierwszorzędny odejmowała 2 punkty, 1 punkt - za błąd drugorzędny oraz pół punktu za błąd interpunkcyjny.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się wstępnie WOJCIECH DYCHA, uczeń klasy II TB. Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i awansu, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie!

Prace i wyniki dostępne są do wglądu u pani Katarzyny Grudzińskiej w godzinach dyżuru (środa, 14.40, sala 306).

Organizatorzy
Katarzyna Grudzińska
Beata Juchnik

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17