FRYZJER

 • Opublikowano: środa, 13, luty 2019 12:58
 • Super User
 • Odsłony: 3294

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2017/19 w naszej szkole na kierunku FRYZJER będą realizowane przedmioty poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw  fryzjerstwa oraz technik fryzjerskich.

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

 1. mieć wiedzę na temat obsługi urządzeń : mikrokamery do badania skóry i włosa , promienników wykorzystywanych we fryzjerstwie przy zabiegach  chemicznych, sauny fryzjerskiej do pielęgnacji włosów i skóry  oraz urządzeń typu pielęgnica, nożyce na gorąco.
 2. umieć projektować i szkicować fryzury
 3. posiadać umiejętności nowoczesnych technik koloryzacji i rozjaśniania włosów
 4. umieć stylizować fryzury dzienne, wieczorowe, artystyczne
 5. wykonywać strzyżenia damskie, męskie
 6. wykonywać trwałą ondulacje,  ondulacje   kolorową
 7. mieć wiedzę na temat  narzędzi, przyborów, aparatów i środków różnych firm do stylizacji włosów.

Ponadto w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych uczeń zapozna się z:

 1. programami komputerowymi do projektowania fryzur
 2. wizażem ze stylizacją fryzur
 3. manicure
 4. pedicure
 5. tematyką dermabrazji – firma Nioxin

 

FRYZJERKI Z HTS NA ZAJĘCIACH WARSZTATOWO-SZKOLENIOWYCH

 • Opublikowano: czwartek, 13, grudzień 2018 16:43
 • MM
 • Odsłony: 1141

W dniu 8.12.2018 roku uczennice klasy 2A kształcące się w zawodzie fryzjer w Zespole Szkół Zawodowych Huty im. T. Sendzimira w Krakowie, pod opieką pani Jadwigi Miłek wzięły udział w zajęciach warsztatowo-pokazowych w Placówce Szkolno-Wychowawczej nr 1 w Krakowie.

Warsztaty miały na celu wspieranie projektu pt. ,,Szalony dzień grzebienia" zadedykowany uczniom niepełnosprawnym. Uczestniczki projektu zostały nagrodzone przez uczniów szczerym uśmiechem oraz uściskiem dłoni. Z kolei Dyrektor Placówki wręczył przyszłym fryzjerkom upominki rzeczowe oraz przekazał podziękowania za udział i wsparcie projektu.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI "POSTAĆ Z MOJEJ FANTAZJI"

 • Opublikowano: wtorek, 10, kwiecień 2018 17:38
 • MM
 • Odsłony: 1361

18 KWIETNIA 2018 r odbędzie się w naszej szkole Międzyszkolny konkurs fryzjerski ,,Postać z mojej fantazji..."

Dla kogo przeznaczony jest konkurs?

Klasy zawodowe w zawodzie fryzjer oraz Klasy technikum fryzjerskiego

Cele konkursu:
Rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów. Zachęcanie uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy. Zaszczepienie młodzieży zasad zdrowej rywalizacji. Wymiana doświadczeń. Promowanie idei konkursu, jako środka umożliwiającego uzewnętrznienie własnego potencjału.

Zasady konkursu
Przed przystąpieniem do rywalizacji model powinien mieć włosy suche i zaczesane do tyłu ,nie może być w ubraniu konkursowym. Czas przeznaczony na wykonanie zadania praktycznego: 120 min
fryzura - max 5 pkt, makijaż - max 3pkt, charakteryzacja postaci ( ubiór ) - max 3pkt spójność fryzury, ubioru, makijażu - max 3pkt

Można inspirować się postaciami z: lektur lub filmu np: sci-fi, baśń, bajka itp. Zakazane są postacie które obrazują krew, przemoc. Każdy uczestnik konkursu przyprowadza własną modelkę lub modela na której zaprezentuje całość pracy. Zawodnicy posiadają własne: kosmetyki do makijażu i ozdoby niezbędne do wykonania zadania, narzędzia, przybory suszarka, prostownica, spryskiwacz , grzebienie, klipsy. Dopuszcza się dopięcie treski, wypełniacz i wszelkiego rodzaju stelaży-do 30% całej fryzury.
Wszystkie materiały dekoracyjne, ozdoby muszą znajdować się na stanowisku pracy bezpośrednio przed rozpoczęciem zadania konkursowego. Ubrania i makijaż muszą być zgodne z tematem podanym przez uczestnika.

Mile widziane dopasowany ubiór uczestnika do modela.
Organizator konkursu: Jagoda Miłek

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI W HTS

 • Opublikowano: niedziela, 22, kwiecień 2018 18:30
 • MM
 • Odsłony: 1571

„Fryzjerstwo to zawód, ale też sztuka…” - to główne założenie Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, który odbył  w naszej szkole 18  kwietnia br.  Do  fryzjerskiej rywalizacji zaproszono   dziesięć dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły  z Krakowa oraz Gdowa i Niepołomic. Temat konkursu dawał duże możliwości – Postać z mojej fantazji…

Wykonawcy wraz ze swoimi modelami szybko  przenieśli się  w świat baśni, fantazji i  magii. Dlatego też przy stanowiskach fryzjerskich pojawiły się: Królowa Śniegu, Dziewczyna Supermana,  Nasturcja, Kobieta Paw, Matka – Ziemia,  ale też Mroczna Postać  i Żona Lucyfera.  Konkursowym zmaganiom towarzyszył spokój, skupienie i profesjonalizm widoczny w  zręcznych ruchach dłoni i wykorzystywaniu fryzjerskich przyborów.

Specyficzny nastrój budowała  dyskretna muzyka sącząca się z głośników. Trwające 2 godziny zmagania bacznie obserwowało jury oceniając pomysł, wykonanie, spójność fryzury ze stylizacją oraz kreatywność i odwagę. W jury zasiadły panie- mistrzynie fryzjerstwa , makijażu i charakteryzacji, które na co dzień zajmują się „fryzjerską sztuką” w krakowskich salonach fryzjerskich. I tak:

I  miejsce zajęła Aleksandra Sala z Zespołu Szkół w Gdowie za stylizację uroczej księżniczki Mulan
II miejsce zajęła Olga Sukhenko z Zespołu Szkół Zawodowych HTS w Krakowie, za stylizację Kobieta – Paw
III miejsce zajął Konrad Kukiełka z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji ul. Ułanów 9, za stylizację Królowa Trefl

Gratulujemy !
Sponsorami nagród była pani Barbara Palenik- Bernady – właścicielka salonu fryzjerskiego w Krakowie, ul. Masarska 9 oraz Firma ORBICO SALON PROFESIONAL i Firma JOICO z Warszawy.
Organizatorki  konkursu to  panie Jadwiga Miłek i Monika Łukomska.
Tekst: Ewa Dybaś

KONKURS FRYZJERSKI "NA ŚLUBNYM KOBIERCU"

7 MARCA 2018.FRYZURA ŚLUBNA W NOWYM SĄCZU

W Środowiskowym Hufcu Pracy w Nowym Sączu odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski „Na ślubnym kobiercu”. Kategorie : fryzura ślubna  i wyciskanie fal na mokro.

Uczestnicy: 27 uczniów, kształcących się w zawodzie fryzjer.

Nasze uczennice i  praktykantki Pani Barbary Katarzyńskiej (salon fryzjerskiego „Szok fryz” os. Zielone 5) zajęły: Justyna Świerk miejsce III i Olga Sukhenko miejsce II.

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17