ODKRYWAMY TALENTY W HTS

REGULAMIN SZKOLNEGO PRZEGLĄDU TALENTÓW
Cele konkursu:
•    Popularyzacja działań artystycznych w szkole;
•    Rozwijanie kreatywności uczniów;
•    Rozwijanie zainteresowań;
•    Umożliwienie prezentacji swoich pasji;

Postanowienia ogólne:
1.    Przegląd  skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent.
2.    Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, gra na instrumencie,  orgiami, rzeźba, malarstwo itp.).
3.    Przegląd talentów będzie miał formę wernisażu, prezentującego prace uczestników.
4.    Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące
swój talent.
5.    Prace plastyczne należy podpisać i oddać do opiekunów. Każda praca może być opatrzona tytułem.
6.    W przypadku utworu muzycznego, tanecznego  nagranie musi być przekazane opiekunom w postaci pliku avi i  opatrzone imieniem i nazwiskiem wykonawcy.
7.    Prace należy przekazać do 5 kwietnia 2019 do opiekunów.
8.    Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia na świetlicy szkolnej.
9.    Przewidziana jest nagroda publiczności.


Organizatorzy przeglądu artystycznego na  terenie szkoły;
p. Dorota Klimek
p. Magdalena Gediga
p. Katarzyna Domagała


PODOPIECZNI WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ Z PRZEDSTAWIENIEM JASEŁKOWYM

 • Opublikowano: poniedziałek, 04, luty 2019 13:04
 • MM
 • Odsłony: 645

31 stycznia na zakończenie okresu Bożonarodzeniowego kolędowaliśmy jeszcze z naszymi przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy przybyli do nas na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego HTS tym razem z przedstawieniem jasełkowym.

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach. Tradycja mówi, że ich pomysłodawcą jest św. Franciszek z Asyżu. Nazwa jasełka wywodzi się od słowa jasło, czyli żłóbek. Przedstawienia odwołują się do Biblii i opowieści apokryficzno – fikcyjnych.

Występy naszych kolegów wywołały w nas emocje i wzruszenia. Dziękujemy za występ i chęć wspólnego kolędowania. Spotkamy się tradycyjnie na Zabawie Andrzejkowej pod koniec roku.

Organizacja: Samorząd Uczniowski
Tekst: p. Ryszarda Szybowska

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W HTS

 • Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017 18:55
 • MM
 • Odsłony: 2324

Galowe stroje, życzenia, podziękowania, kwiaty i słodycze sprawiły, iż Dzień Edukacji Narodowej był się wyjątkowy i dla nauczycieli i dla uczniów. Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych  złożyli  uroczyste ślubowanie i zostali  przyjęci do grona społeczności szkolnej  ZSZ  HTS.

Młodzież  robiła  wszystko, by sprawić  radość swoim nauczycielom   i wychowawcom.   Swoistą „wisienką na torcie” wszystkich niespodzianek był program artystyczny przygotowany przez Samorząd Szkolny.  W sposób  niezwykle dowcipny, z lekką nutą satyry uczniowie przedstawili  zajęcia lekcyjne tych najbardziej charyzmatycznych, mających poczucie humoru nauczycieli,  których  cenią, szanują  a przede wszystkim   darzą  olbrzymią sympatią .  W niezwykle wdzięczny,  momentami odrobinę przejaskrawiony sposób naśladowali gesty, mimikę, ulubione powiedzenia,  a nawet ubiór swoich ulubionych wychowawców. Zabawne scenki, dowcipne dialogi  ilustrowane były trafnie dobranymi  tekstami piosenek czerpanych z całego bogactwa i różnorodności  gatunkowej.

Całe przedstawienie było więc dynamiczne i  niezwykle wesołe.  Widzowie bawili się doskonale, o czym świadczyły  wybuchające  salwy śmiechu. Rodzaj klamry kompozycyjnej widowiska  stanowiły życzenia składane  przez uczniów różnych klas, prezentowane  tym razem w formie multimedialnej. Przygotowana przez uczniów uroczystość udała się i  z pewnością wprawiała nauczycieli  w pogodny nastrój, bo  przecież o to chodziło w Dniu Nauczyciela…

Tekst: Ewa Dybaś

 

KONKURS KOLĘD - TRADYCJA W HTS

 • Opublikowano: poniedziałek, 01, styczeń 2018 15:57
 • MM
 • Odsłony: 2965

„Przygrywajcie Jezuskowi po wszyściutkie czasy…”, brzmią słowa pastorałki. Łokarynki, fujarecki i tak też było na tegorocznym, urastającym już do rangi szkolnej tradycji Konkursie Kolęd. Uczniowie poszczególnych klas w prezentowanych kolędach i pastorałkach  wyśpiewali wszystko to, co najpiękniejsze w Świętach Bożego Narodzenia, a więc ciepło, życzliwość, miłość i dobro. Góralskie serdaki, ciupagi, kożuszki i chusty budowały nastrój tkliwości oraz podkreślały moc i siłę chrześcijańskich korzeni.

Repertuar konkursowych kolęd był różnorodny, od pełnej zadumy kolędy "Gdy się Chrystus rodzi…” do dynamicznej, pełnej radości pastorałki "Gore gwiazda Jezusowi".

Oto zwycięskie  klasy :

I miejsce  - klasa I Tc

II miejsce -  klasa IV Ta

III miejsce  -klasa II Ta

Wspólne kolędowanie sprawiło, iż wszyscy poczuli świąteczną radość, potwierdzając tym samym potoczne stwierdzenie, że: „nie ważne jest, jak komu wychodzi śpiewanie kolęd, istotne jest, by poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia”. 

Konkurs  przygotowali uczniowie z Samorządu Szkolnego, a nad całością czuwała pani  Iwona Słapek.

Tekst: Ewa Dybaś

UCZNIOWIE Z KLASY I Tc - I MIEJSCE

UCZNIOWIE Z KLASY II Ta - III MIEJSCE

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ…

 • Opublikowano: sobota, 15, październik 2016 10:10
 • EM
 • Odsłony: 2621

Duża dawka humoru, szczypta satyry to przepis na ciekawy scenariusz tegorocznego programu artystycznego z okazji Dnia Nauczyciela.

Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego pokazując zajęcia lekcyjne widziane z perspektywy ich samych rozbawili nie tylko nauczycieli, którym dedykowali przedstawienie, ale także swoich kolegów zgromadzonych na widowni. Starannie i bardzo wiarygodnie wcielili się w role nauczycieli oraz samych siebie. Teksty wypowiadanych głośno burzliwych  myśli uczniowskich, które na lekcjach są tylko wewnętrznym monologiem wywoływały salwy śmiechu. Odsłaniały jednocześnie skomplikowany obraz uczniowskich, ale też i nauczycielskich przeżyć w trakcie zajęć lekcyjnych… 

Zabawa  zabawą, ale przyszedł czas na ślubowanie uczniów klas I. Reprezentanci poszczególnych klas powtarzając za Dyrektorem Szkoły tekst roty złożyli uroczyste ślubowanie.

A skoro  Dzień Nauczyciela to nie zabrakło też ciepłych i serdecznych życzeń kierowanych do Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców. 

Udaną uroczystość Dnia Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Domagały, pana Mirosława Mycy oraz pana Wojciecha Walca.

                                       

 

 

 

                                                                                   

red. E. Dybaś

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17