TECHNIK MECHATRONIK

 • Opublikowano: środa, 13, luty 2019 08:35
 • Super User
 • Odsłony: 4177

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2018/19 w naszej szkole na kierunku TECHNIK MECHATRONIK będą realizowane przedmioty z zakresu montażu, eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych oraz projektowania i programowania systemów mechatronicznych poszerzone o podstawy robotyki oraz programowania obrabiarek CNC

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

 • - mieć wiedzę na temat automatyki i obsługi urządzeń współczesnych linii produkcyjnych i montażowych
 • - umieć projektować i konstruować urządzenia i systemy mechatroniczne z wykorzystaniem technik komputerowych
 • - posiadać umiejętność obsługi i programowania robotów przemysłowych oraz obrabiarek CNC
 • - znać zasady montażu i demontażu urządzeń i systemów mechatronicznych
 • - mieć wiedzę na temat diagnostyki ora naprawy urządzeń i systemów mechatronicznych z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych

 Ponadto uczeń zapozna się z:

 • - metodami diagnozowania oraz naprawą elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych
 • - posiadać umiejętność programowania sterowników przemysłowych

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA KONKURSIE MATEMATYCZNYM

 • Opublikowano: wtorek, 03, kwiecień 2018 10:15
 • MM
 • Odsłony: 1731

Dnia 27.03.2018r. odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "TechMat". Konkurs kierowany był do uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych. W konkursie wzięło udział 9 szkół z Krakowa.

Wśród 27 uczestników wielki sukces odniósł uczeń naszej szkoły Stanisław Piernik z klasy o kierunku technik mechatronik (IV Ta), który zajął III MIEJSCE! Na bardzo wysokim V MIEJSCU usadowił się kolejny nasz uczeń Marek Czarnik, również z klasy o kierunku technik mechatronik.

Serdecznie im gratulujemy !!!

Opiekunem na konkurs była p.Magdalena Gosztyła

 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ZWIEDZAJĄ PHILIP MORRIS POLSKA S.A.

W dniu 10.11.2017r. uczniowie technikum z klasy IV Ta o kierunku technik mechatronik, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Wiesławy Tylek i p. Jerzego Bożka byli na wycieczce zawodoznawczej w zakładzie Philip Morris Polska SA w Krakowie.

W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie zapoznali się z automatyzacją produkcji oraz poznali całą linię produkcyjną. Uczestnicy wycieczki ponadto mieli możliwość zapoznać się z programowaniem sterowników, językami programowania oraz komunikacją między poszczególnymi urządzeniami.

 

WYCIECZKA ZAWODOWA DO FABRYKI OPLA

 • Opublikowano: wtorek, 19, wrzesień 2017 15:02
 • MM
 • Odsłony: 2311

19 września uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych HTS z klas technikum o kierunku mechatronik odwiedzili Fabrykę OPLA w Gliwicach. Wycieczka była realizowana w ramach szkolnego autorskiego programu „Poznaj Firmę – zdobądź zawód”. 

W trackie wycieczki zawodowej pracownicy Opla – wydziału karoserii oraz montażu głównego przedstawili uczniom najważniejsze procesy i zasady działania produkcji. Wycieczka była dla mechatroników niepowtarzalną okazją do zapoznania się z branżą automotiv. Mogli również skonfrontować teorię z praktyką.

Opiekunowie wycieczki : Marta Matuszczak i WiesławaTylek

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZO-EDUKACYJNA DO FIRMY MPO W KRAKOWIE

26 kwietnia uczniowie technikum z klas: I Tb-informatycznej oraz I Ta-mechatronicznej odwiedzili wraz z opiekunami p. Martą Matuszczak i Martą Ciepiela Firmę MPO w Krakowie. Celem wycieczki edukacyjnej było zaznajomienie się z zasadami postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Lamusowni), a także Zakładu Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych, gdzie elektroodpady są przygotowywane do dalszych etapów unieszkodliwiania.

W czasie warsztatów uczniowie zapoznali się również z problemami środowiska naturalnego, które są związane z codziennym funkcjonowaniem człowieka oraz mogli uświadomić sobie spoczywającą na każdym z nich odpowiedzialność za środowisko naturalne w ujęciu globalnym i lokalnym. W czasie wycieczki po Lamusowni uczestnicy wycieczki edukacyjnej mogli dowiedzieć się, co można zrobić z odpadami nietypowymi i niebezpiecznymi oraz jak odbywa się ich dalsze przetwarzanie.

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17