WYCIECZKA ZAWODOWA INFORMATYKÓW

W dniach 8 stycznia i 12 lutego 2020 r. uczniowie klasy III TC i II TB technikum informatycznego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej, w Akademickim Centrum Komputerowym AGH Cyfronet. 

W trakcie spotkania uczniowie mogli zapoznać się z infrastrukturą centrum, obszarem działań podejmowanych przez AGH Cyfronet oraz poznać budowę polskich superkomputerów: Zeus (374 TeraFlops mocy obliczeniowej) i Prometheus (2,4 PetaFlops mocy obliczeniowej). 

Superkomputery są częścią europejskiej i ogólnopolskiej infrastruktury obliczeniowej PL Grid, umożliwiającej prowadzenie badań naukowych i wykonywanie obliczeń na komputerach dużej mocy obliczeniowej.

Prometheus, najszybszy obecnie polski superkomputer wyróżnia się także bardzo nowatorskim i oszczędnym systemem chłodzenia wodnego. Wodą chłodzone są zarówno procesory jak i pamięci, dzięki czemu zaliczany jest do najbardziej energooszczędnych superkomputerów tej klasy na świecie. 

Opiekunowie: Beata Juchnik i Elżbieta Malec

Opracowanie: Beata Juchnik
Zdjęcia: Elżbieta Malec i Beata Juchnik

UCZNIOWIE NA FESTIWALU INFORMATYCZNYM

Studencki Festiwal Informatyczny

21 marca 2019 r. uczniowie klasy III TB kształcący się w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w 15. Studenckim Festiwalu Informatycznym w AGH.  Festiwal zorganizowany został przez studentów z kół naukowych informatyki: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego.
Na uczestników wydarzenia czekały liczne wykłady, warsztaty i konkursy.  W czasie trwania Festiwalu Informatycznego każdy uczestnik konferencji mógł przekonać się jak bardzo rozgałęziona jest współczesna informatyka i jak szybko zmieniają się jej trendy. Festiwal dał także możliwość poszerzenia horyzontów, wymiany informacji i poglądów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach oraz spotkań z firmami polskiego rynku IT.

Opiekunowie: Elżbieta Malec & Beata Juchnik

Żródło:
https://sfi.pl/o-nas/
https://sfi.pl/#interactive-agenda

TECHNIK INFORMATYK

  • Opublikowano: środa, 13, luty 2019 08:05
  • Super User
  • Odsłony: 5673

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów od roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole na kierunku technik informatyk będą realizowane przedmioty poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw robotyki – programowanie i konstruowanie sterowników i urządzeń wykonawczych.

Czytaj więcej: TECHNIK INFORMATYK

"MATERIA PRZYBYWAJĄCA Z KOSMOSU" - NAUKOWE CZWARTKI NA UJ

  • Opublikowano: poniedziałek, 14, maj 2018 09:09
  • MM
  • Odsłony: 1533

„Materia przybywająca z Kosmosu” czyli Naukowe Czwartki na UJ
 
Taki tytuł nosił wykład, który wysłuchali uczniowie z technikum klasa 1Tc z panią Martą Ciepielą w Instytucie Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na UJ dnia 10.05.2018 r. Wszyscy obecni z zapartym tchem słuchali opowieści prof. Tomasza Kozika o pyle międzygwiezdnym, promieniowaniu kosmicznym, obiektach makroskopowych-kraterach.

Wykład poparty był ciekawymi zdjęciami, licznymi danymi z badań naukowych oraz na koniec wieloma pytaniami od zaciekawionych słuchaczy.

TECHNICY MECHANICY I TECHNICY INFORMATYCY W PHILIP MORRIS S.A.

  • Opublikowano: środa, 14, grudzień 2016 18:22
  • MM
  • Odsłony: 3849

W dniu 14 XII 2016r. uczniowie technikum z klasy IV Tb o kierunku technik mechanik i technik informatyk, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Marty Matuszczak oraz p. Marcina Krupy byli w ramach szkolnego programu "Poznaj firmę - zdobądź zawód" na wycieczce zawodowej w zakładzie Philip Morris Polska SA w Krakowie. W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie zapoznali się z automatyzacją produkcji oraz poznali całą linię produkcyjną.

Uczestnicy wycieczki ponadto mieli możliwość zapoznać się z transportem wewnętrznym, logistyką dystrybucji oraz komunikacją między poszczególnymi urządzeniami. Dziękujemy panu Łukaszowi Łyskowi za umożliwienie zwiedzania Philip Morris S.A., a pani Marcie Bochenko za fachowe oprowadzenie po zakładzie.

 Tekst: M.Matuszczak

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17