WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO MOTOROLA SOLUTIONS

 • Opublikowano: czwartek, 12, grudzień 2019 19:10
 • MM
 • Odsłony: 574

W dniach 6 grudnia i 11 grudnia 2019 r. uczniowie Technikum o kierunku Informatycznym, Mechatronicznym, Mechanicznego oraz Elektrycznym wraz z opiekunami p. Elżbietą Malec, p.Martą Matuszczak i p.Beatą Juchnik wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Motorola Solutions w Krakowie.

Na początku wycieczki przywitano nasze grupy i zaproszono do sali w budynku C, gdzie przedstawiono młodzieży profil firmy. Po prezentacji i pokazie radiotelefonów dla takich służb jak policja, wojsko i straż pożarna, przeszliśmy do zwiedzania laboratorium oraz serwerowni. Następnie po powrocie z laboratorium, programista z wieloletnim stażem pracy w Motorola Solutions w Krakowie przedstawił prezentację dotyczącą pracy programisty.

Tekst: M.Matuszczak

 

W MUZEUM NARODOWYM – NA WYSTAWIE WYSPIAŃSKI…

 • Opublikowano: środa, 03, kwiecień 2019 17:49
 • MM
 • Odsłony: 1664

Delektując się niezwykle subtelnym klimatem zbiorów, uczniowie klas: III Ta i II Ta podziwiali olbrzymi rozmach wystawy pt. Wyspiański. Ukierunkowani rzeczowym komentarzem przewodnika, ubarwionym ciekawostkami i anegdotami z życia Stanisława Wyspiańskiego,  mieli okazję osobiście przekonać się o wszechstronnym talencie i bogatym dorobku artystycznym autora Wesela.

I w taki to oto sposób intrygujący tytuł części ekspozycji: Wyspiański – nieznany, odsłonił przed oglądającymi wszelkie tajemnice malarstwa, projektów i literatury tego niezwykłego krakowskiego artysty. Tak więc można śmiało stwierdzić, że po obejrzeniu wystawy sztuka Stanisława Wyspiańskiego jest już doskonale znana uczniom z klasy  III Ta i II Ta.

Tekst:  Ewa Dybaś

TECHNIK MECHANIK

 • Opublikowano: środa, 13, luty 2019 08:39
 • Super User
 • Odsłony: 4157

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2018/19 w naszej szkole na kierunku TECHNIK MECHANIK będą realizowane przedmioty poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu napraw, montażu i obsługi maszyn i urządzeń oraz organizowania i nadzorowania procesów produkcji poszerzone o elementy mechaniki pojazdów samochodowych oraz motocykli.

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

 1. umieć projektować proste elementy mechaniczne z zastosowaniem programów komputerowych
 2. znać narzędzia kontroli jakości z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych i diagnostycznych
 3. mieć wiedzę na temat obsługi obrabiarek CNC oraz technologicznego przygotowania produkcji
 4. posiadać umiejętność obsługi linii produkcyjnych i montażowych
 5. znać nowoczesne metody wytwarzania
 6. posiadać umiejętność instalacji i obsługi współczesnych urządzeń mechanicznych

 

Ponadto w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych uczeń pozna:

 1. pozna podstawy eksploatacji motocykli oraz metody diagnozowania,
 2. pozna budowę i obsługę oraz naprawę podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych,
 3. pozna sprzęt, urządzenia oraz pojazdy wykorzystywane w strażactwie 

TECHNICY MECHANICY I MECHATRONICY NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ

 • Opublikowano: czwartek, 29, listopad 2018 18:54
 • MM
 • Odsłony: 1652

29 LISTOPADA uczniowie klas: II Ta technik mechanik i III Ta technik mechatronik wraz z opiekunką p. Martą Matuszczak odwiedzili firmę SOPEM Sompy w Niepołomicach. Wycieczka zawodoznawcza była zorganizowana w ramach szkolnego autorskiego projektu „Poznaj firmę – zdobądź zawód”. Firma Sopem to zaplecze produkcyjne, logistyczne i badawczo-rozwojowe Grupy Somfy - światowego lidera na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Dzięki współpracy naszej szkoły z p. Dorotą Wacek-Opałką specjalisty ds HR w firmie SOPEM wycieczka doszła do skutku. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od obejrzenia krótkiego filmu na temat działalności firmy oraz prezentacji na temat procesu produkcji. Następnie młodzież miała możliwość zwiedzić Dział Utrzymania Ruchu, podręczny warsztat mechaniczny wyposażony w podstawowe obrabiarki oraz przyrządy i narzędzia służące do napraw bieżących, jak również mogli zapoznać się z linią produkcyjną oraz magazynem wysokiego składowania.

Tekst i zdjęcia : Marta Matuszczak

 

UCZNIOWIE HTS W FIRMIE LSC COMMUNICATIONS

 • Opublikowano: środa, 25, kwiecień 2018 12:36
 • MM
 • Odsłony: 1702

24 kwietnia uczniowie klas technikum o kierunku technik mechatronik oraz technik mechanik pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych pani Marty Matuszczak oraz pani Beaty Juchnik, mieli okazję odwiedzić drukarnię LSC Communications przy ul. Igołomskiej w Krakowie. Wizyta w firmie odbyła się w ramach realizacji szkolnego programu "Poznaj firmę - zdobądź zawód" oraz programu stypendialnego prowadzonego przez firmę LSC Communications.

Produkcję prezentowali nam profesjonalni szkoleniowcy drukarni: pan Jakub Wyligała oraz pan Tomasz Ługowski. Cennych informacji udzielili nam: kierownik Działu Utrzymania Ruchu p. Zbigniew Banach, a także panowie: Piotr Semerjak i Marek Lis, którym pięknie dziękujemy.

Uczniowie mogli zapoznać się na czym polega diagnostyka techniczna w firmie oraz badania sterowników, a także mieli możliwość zapoznać się z linią produkcyjną i specyfiką produkcji w firmie.

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17