KONKURS WIEDZY HOTELARSKIEJ ROZSTRZYGNIĘTY

3 grudnia br. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Hotelarskiej, do którego z dużym entuzjazmem przystąpiły klasy technikum hotelarskiego. Pytania były trudne i zróżnicowane, dotyczące  historii hotelarstwa oraz szeroko rozumianej obsługi gości w obiekcie  hotelarskim. Po godzinnych zmaganiach uczniów z tak trudnym testem jury wyłoniło najlepszych, którzy uzyskali  z najwyższą liczbę punktów.

Z przyjemnością ogłaszamy laureatów Konkursu Wiedzy Hotelarskiej;

1 miejsce:  Yelyzaveta Didenko  kl. IV Tc

2 miejsce: Patrycja Wierzba kl. IV Tc

3 miejsce: Maria Nikolenko kl. IV Tc oraz Denys Miroshyn kl. III Tb

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy za rok na kolejna edycję konkursu.

Organizatorzy; Magdalena Gediga

 

UCZNIOWIE Z KLASY HOTELARSKIEJ NA KURSIE BARISTYCZNYM

 • Opublikowano: poniedziałek, 25, marzec 2019 13:17
 • MM
 • Odsłony: 1007

Jak co roku o tej porze klasa II Technikum Hotelarskiego uczestniczyła w kursie baristycznym przeprowadzonym w Galicyjskiej Szkole Smaku w Krakowie. W trakcie wielogodzinnego kursu uczniowie poznali różne gatunki kaw, nauczyli się obsługi ekspresu ciśnieniowego, zgłębili  tajniki perfekcyjnego przygotowania espresso, cappuccino, latte macchiato, kawy z różnorodnymi syropami, a także innych, popularnych odmian tego „boskiego napoju”.

Degustacja przyrządzonej przez siebie kawy była okazją do samooceny i ucztą dla podniebienia. Tak więc po odbytym kursie, przygotowanie kawy o najbardziej wyrafinowanym smaku nie stanowi dla uczniów żadnego problemu, a wykwintne smaki różnych kaw nie kryją tajemnic.

Zawód baristy jest coraz bardziej popularny, modny i pożądany na rynku usług hotelarskich, bowiem coraz więcej gości hotelowych docenia naprawdę… dobrą kawę.

TECHNIK HOTELARSTWA

 • Opublikowano: środa, 13, luty 2019 12:17
 • Super User
 • Odsłony: 4135

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów gimnazjum od roku szkolnego 2018/19 w naszej szkole na kierunku TECHNIK HOTELARSTWA  będą realizowane przedmioty poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu  podstaw hotelarstwa oraz technik pracy w hotelarstwie.

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

 • mieć wiedzę na temat funkcjonowania hoteli i innych obiektów noclegowych oraz zarządzania nimi
 • umieć wypełniać dokumentację hotelową i posługiwać się programem do rezerwacji
 • posiadać umiejętność obsługi gościa/grupy turystycznej  i VIP-a  w recepcji
 • umieć udzielać informacji turystycznej
 • znać zasady dotyczące kultury bycia w zawodzie hotelarza
 • mieć wiedzę na temat systemów i sieci hotelowych
 • umieć sporządzić fakturę VAT dla gościa

 

 

Ponadto w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych uczeń zapozna się z:

 • metodami pracy na różnych stanowiskach w hotelu  
 • programami komputerowymi do rezerwacji
 • technikami pracy w recepcji

 

UCZENNICE KLASY HOTELARSKIEJ NA KURSIE BARISTYCZNYM

 • Opublikowano: czwartek, 14, czerwiec 2018 14:55
 • MM
 • Odsłony: 1275

W dniu 22 maja br. uczennice klasy IITechnikum Hotelarskiego uczestniczyły w kursie baristycznym przeprowadzonym w Galicyjskiej Szkole Smaku w Krakowie. W trakcie wielogodzinnego kursu poznały różne gatunki kaw, nauczyły się obsługi ekspresu ciśnieniowego, zgłębiły tajniki perfekcyjnego przygotowania espresso, cappuccino, latte macchiato, kawy z różnorodnymi syropami, a także innych, popularnych odmian tego „boskiego napoju”.

Degustacja przyrządzonej przez siebie kawy była okazją do samooceny i ucztą dla podniebienia. Tak więc po odbytym kursie, przygotowanie kawy o najbardziej wyrafinowanym smaku nie stanowi dla uczennic żadnego problemu, a wykwintne smaki różnych kaw nie kryją tajemnic.

Zawód baristy jest coraz bardziej popularny, modny i pożądany na rynku usług hotelarskich, bowiem coraz więcej gości hotelowych docenia naprawdę… dobrą kawę.

 

 

PODRÓŻ W PODZIEMIA KRAKOWA Z UCZNIAMI HTS

Uczniowie z klasy 1 Td technikum wraz ze swoją wychowawczynią - panią Magdaleną Gedigą uczestniczyli w wyjściu kulturalnym i zwiedzili Podziemia Rynku, a dokładnie Muzeum pod Sukiennicami. Muzeum to znajduje się cztery metry pod powierzchnią jednego z najpiękniejszych i największych placów w Europie.

Zobaczyliśmy stałą kompozycję, oglądaliśmy prezentacje multimedialne, które stworzyły atmosferę podróży w czasie. Mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się do średniowiecznego Krakowa. Pani przewodnik opowiedziała nam o  ważnej roli naszego miasta  w Europie średniowiecznej. Uważnie słuchając  wędrowaliśmy  pod ziemią wokół Sukiennic szklanymi pochylniami i kładkami zawieszonymi ponad średniowiecznymi traktami. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia m.in. średniowiecznych narzędzi, zabytkowych monet, używanych ponad 600 lat temu przyborów higienicznych, czy też  gliniane figurki, unikatową na skalę światową, ważącą 693 kg, bryłę cennego wówczas ołowiu tzw. bochenu.

Szczególnie zafascynowani i zachwyceni  byliśmy opowiadaniami pani przewodnik, która się starała mówić bardzo ciekawie i z pasją. Pod koniec wycieczki wszyscy byliśmy oczarowani historią naszego magicznego, zabytkowego Krakowa. Mamy nadzieję, że niebawem poznamy kolejne tajemnice tego wspaniałego miasta.

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17